Usługi

CADWORK

Szereg możliwości prefabrykacji drewna w budownictwie i stolarstwie.

Mamy szereg możliwości prefabrykacji drewna w budownictwie
i stolarstwie

Cadwork umożliwia dzięki swoim specjalistycznym modułom kompletne rozwiązania od zaplanowania w 3D, aż do produkcji przemysłowej fabrykacji obiektów budowlanych i obsługi parków maszynowych.

Cadwork znajduje zastosowanie w zwykłych zakładach ciesielskich z narzędziami ręcznymi, w zakładach z kombajnami ciesielskimi, w zakładach zajmujących się produkcją domów, budownictwie inżynieryjnym (mosty, hale), drewnie klejonym, produkcji schodów jak również przy projektach renowacyjnych i odtwarzaniu obiektów zabytkowych.

Tysiące domów w systemie szkieletowym, kanadyjskim, domy z bala, domy z balików , domy gotowe czy prefabrykowane – zostały zaprojektowane w programie CADWORK 3D-CAD/CAM.

System pozwala również bezpośrednio zasterować wszystkie powszechne kombajny ciesielskie i mostki do produkcji domów gotowych. Zautomatyzowane wydanie rysunków pojedynczych części, rysunków montażowych, ścian czy rysunków detali pozwala również mniejszym zakładom ciesielskim, planować indywidualne domy drewniane nawet „pod klucz“, w sposób bardzo oszczędny.

Konstrukcje drewniane ścian

Cadwork zajmuje się wydaniem na produkcję kompletnych systemów ścian domów drewnianych i podobnych systemów budownictwa drewnianego. Ilość warstw w ścianie jest nieograniczona. Nasze biuro opracowuje przy współpracy z Inwestorem specyficzne detale, szczegóły, otwory drzwiowe i okienne, a nawet łączniki jako detal systemowy, który po zaprojektowaniu zostaje wydany do wykonania przy automatycznej generacji ścian na produkcję.

Dachy panelowe i prefabrykowane

W programie Cadwork jesteśmy w stanie zaprojektować i zautomatyzować produkcję dachów panelowych i prefabrykowanych. Arkusze o długościach i szerokościach gotowych na wymiar paneli modułowych każdego producenta zgodnie z jego technologią i detalami.  Analizujemy parametry do efektywnego i łatwego montażu na linii produkcyjnej i dalej budowie , co pozwala uniknąć niepotrzebnych strat materiałowych i czasowych.

Rozbudowy obiektów

Nie każdy budynek jest nowy. Z tego korzystają przede wszystkim małe i średnie zakłady budowlane oraz ciesielnie, które specjalizują się w rozbudowach, dobudowach i remontach.

Rozbudowy domów i wszelkiego rodzaju dobudówki wymagają odpowiednio elastycznych narzędzi do planowania i tworzenia wolnej konstrukcji oraz precyzji przy wykonawstwie.

Automatyzacja produkcji

Cadwork to jedno z niewielu narzędzi na rynku, z którym możemy zasterować maszyny CNC, jak również inne narzędzia do obróbki drewna. Wykonujemy Projekty 3D CAD/CAM dla budownictwa drewnianego, stolarskiego oraz pod przemysłową fabrykację obiektów budowlanych.

Produkcja schodów

Programu Cadwork to idealne rozwiązanie do automatyzacji produkcji schodów zarówno standardowych jak i indywidualnych. Współpraca z naszym biurem przy cadwork schody, cadwork 3D i cadwork 2,5 D ma na celu przyśpieszenie produkcji i zadbanie o każdy detal.

Schody standardowe można zaprojektować przez samotłumaczące, zrozumiałe okienka parametryczne, w których jest określony np. typ i rodzaj schodów. Zaproponowany bieg można graficznie lub interaktywnie zmienić. Wynik obliczeń to zarówno rysunki policzków i stopni, jak i model 3D, który można dalej opracowywać.

Ekstrawaganckie i spektakularne schody mogą być w 100% opracowywane w wolnej konstrukcji i wyeksportowane jako rysunki. Możliwe jest również zasterowanie niektórych maszyn CNC używanych do produkcji schodów.

Produkcja elementów stolarskich

Seryjna produkcja mebli drewnianych i systemów meblowych z Cadwork to nie problem.  Dzięki programowi mamy możliwość parametryzowania pojedynczych mebli i zestawów meblarskich pod produkcje CNC oraz analizę sposobu pakowanie złożonych elementów.

Producent sam decydujecie o indywidualności i wyglądzie rysunków ofertowych czy produkcyjnych.

Opracowanie logistyki i pakowania (NESTING)

Przy produkcji elementów prefabrykowanych w Cadwork możemy znacznie obniżyć koszty w warsztacie i na budowie dzięki prawidłowej optymalizacji planów transportu, załadunku, rozładunku i pakowania wysyłanych elementów.

Projekty obiektów modułowych

Cadwork 3D to programu, który idealnie nadaje się przy produkcji obiektów modułowych, dzięki któremu dostarczamy do fabryki rzuty , listy produkcyjne, zestawienie materiałowe i dane maszynowe w celu automatyzacji procesu wykonawczego.

Jak możemy pomóc?

Dane kontaktowe

Telefon
Adres

ul. Cyprysowa 3d,
76-251 Kobylnica